A tervezett programok a diákok javaslatai alapján módosulhatnak és bővülhetnek is. Egyes rendezvények az időjárás függvényében más időpontokban kerülhetnek megrendezésre.

A diákönkormányzat minden hónap utolsó péntekén ül össze a megrendezett programok, rendezvények érékelésére, illetve a következő hónap tervezésére. A folyamatosan zajló versenyek, mint a tisztasági és a tanulmányi verseny a kiírásoknak megfelelően, és azokban meghatározott időközönként kerülnek értékelésre.

Minden szakbizottság a patronáló tanára segítségével, dolgozik a tervezett programjainak megvalósításán. A bizottságok vezetőinek feladata a folyamatos kapcsolattartás a pedagógusokkal. (Legalább havonta egyszer.)

Boldog Sándor István Katolikus Általános Iskola Diákönkormányzati munkaterve 2019/2020-as tanév

DÖK éves programok – Programajánló

Hónapok

Felelős

Eszközök

Helyszín

Időpont

Szülinap,Névnap köszöntések-Szivárvány napok

naptár

folyamatos

Szeptember

Munkaterv elkészítése, feladatok kiosztása, felelősök megválasztása

GG

DÖK vezető: Stefán Zsófia

DÖK helyettes: Zsipi Eszter

Média: Orosz Janka-Majnár Luca-Bordásné Kis Katalin

Környezetvédelem-egészségőr-természetvédelem:Vacsi Zsombor-Gaál Petra-Gagna Erika

Kultúr: Fazekas Adrienn-Képes Kíra-Tóth Andrásné

Sport: Juhász Zsolt-Fazekas bence-Gallik Gábor

NyáRádió: Szűcs Tamás-Kaló Izabella-Varga Lászlóné

1. A DÖK legfőbb feladata, hogy az iskola diákjainak érdekeit képviselje, az érintett tanulók érdekében eljárjon.

2. A DÖK tevékenysége kiterjed a tanulókat érintő valamennyi kérdésre, így különösen a következőkre:

• a házirendben, szervezeti és működési szabályzatban meghatározott jogokra, kötelezettségekre,

• a DÖK diákképviselettel kapcsolatos jogaira.

3. A DÖK a tanulói érdekképviseleten túl részt vesz az iskolai élet alábbi területeinek segítésében, szervezésében is:

Szervezésében:

• sportélet

• túrák, kirándulások szervezése

• kulturális programok szervezése

Segítségben:

• iskolaújság

• iskolarádió

• tanulmányi munka (versenyek, vetélkedők, pályázatok stb.)

• egyéb

4. A DÖK munkaterve az elmúlt évektől eltérően, megváltozott. Mivel az EFOP-os pályázatokon nyert az intézményünk, az iskolavezetéssel egyeztetve csökkentettük a megvalósítandó programjainkat és inkább hatékonyan veszünk részt a pályázati munkák megvalósításában és lebonyolításában. A munka elkezdődött, a szakbizottságok kialakítása folyamatban van, a programokat ötletrohammal gyűjtöttük össze. A hagyományos, jól bevált és közkedvelt programjainkat meghagytuk.

A DÖK folytatja az iskolarádió munkáját, a „NyáRádió” adássorozatát, terveink szerint havonta egy alkalommal, illetve szeretnénk a közös iskolai ünnepségek sorozatába is bekapcsolódni. Ezen felül szerves részévé vált az egri Szent István Rádió- és Televízióval való együttműködésünk is munkánknak, ahová havonta különböző riportokat küldünk be. A rádió koordinálását Tóthné Varga Erika tanárnő fogja össze. Ezzel párhuzamosan, negyedévente jelentetjük meg iskolánk újságját is, a „SuliÚjságot”. Ennek tanár felelőse a média szakbizottság vezetője, Bordásné Kis Katalin. További patronáló tanárokat a megalakuló szakbizottságok fogják felkérni a támogatásra.

5. Célunk:

-A tartalmas iskolai élet kialakítása a nevelőtestület támogatásával. A tanévet akkor tekinthetjük sikeresnek, ha a hagyományos rendezvények, iskolánkban szokássá vált programok mellett új elemekkel is gazdagíthatjuk a mindennapokat.

-Az intelligens kommunikáció és a Házirend hatékony betartása érdekében, valamint a tanulók közösségi tevékenységének ösztönzésére segítjük az osztályfőnökök munkáját.  Az együttműködésünk akkor lesz sikeres, ha a környezetvédelmi, takarítási, egészséges életmódra nevelő rendezvényeken minél több diák vesz részt. A munkatervet olyan szempontok szerint határoztuk meg, hogy az összhangban legyen oktatási és nevelési értékeinkkel, szem előtt tartva iskolánk környezetnevelési-teremtésvédelmi programját, a család évét, hitéletét.

-Részt kívánunk vállalni a projektek és a témahetek lebonyolításában, akár önálló programokkal is.

-Az alsó és felső tagozatos diákok szabadidős programjainak összehangolása, egységes éves munkaterv elkészítése, a projektek és témahetek programjainak közös tervezése.

6. Tervezett szakbizottságaink:

- Sport

- Kultúr

- Média

- Egészségügyi

A DÖK diákvezetősége:

Vacsi Zsombor 4.o., Gaál Petra 5.o., Kaló Izabella 6.o., Ropoli Eszter 7.o., Zsipi Eszter 8.o., Stefán Zsófia 8.o., Juhász Zsolt 8.o., Fazekas Adrienn 8.o., Képes Kíra 8.o., Orosz Janka 6.o., Majnár Luca 6.o, Kuzmi Kira 3.o., fazekas Bence 5.o., Szűcs Tamás 8.o.

Munkájukat segítik a a DÖK által felkért patronáló tanárok.

7. Terveink között szerepelnek még az alábbi lehetőségek:

- Karitatív tevékenységek: mesék-versek videóra vétele és eljuttatása beteg, kórházban lévő gyerekeknek, kupakok gyűjtése, Idősek Otthonában őszi takarítás, adventi fellépés, adományok gyűjtése

- Selfie verseny

- Adventi koncert a kistemplomnál

- Zarándoklati kirándulás

- Mérkőzéslátogatás: kézilabda-jégkorong

- Osztálymérkőzések, bajnokságok

Mezőnyárád, 2019. szeptember 7.

Gallik Gábor

DÖK segítő tanár